BURSE semestrul I 2023-2024 - ACTUALIZARE

În Monitorul Oficial nr. 913/10.10.2023 a fost publicat Ordinul nr. 6.463/02.10.2023 privind aprobarea criteriilor generale de acordare a burselor pentru studenți, care abrogă Ordinul 3392/2017.

În acest moment, la Rectorat, se lucrează la un nou Regulament de burse, care va urma să fie aprobat de Senatul Universitar.

Așadar, preluarea dosarelor de bursă socială/ burse performanță științifică se sistează momentan!

După aprobarea noului regulament de burse în Senat, se va stabili o nouă perioadă de preluare a dosarelor.

Vă rugăm să urmăriți site-ul facultății.

Conform noii metodologii cadru “Anunţurile pentru depunerea cererilor şi documentelor justificative în vederea obţinerii unor categorii de burse vor fi publicate pe site-ul şi la avizierul fiecărei instituţii de învăţământ superior de stat/facultăţi cu minimum 15 zile lucrătoare înainte de data-limită pentru depunerea acestora”.

Go back